កិច្ចសហប្រត្តិការយុវជនសម្រាប់កម្ពុជាកាន់តែមានសុវត្ថិភាព
Youth Collaborating For a Safer Cambodia
នៅក្នុងខែកញ្ញា ភ្នាក់ងារស្ត្រីសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូររបស់ AusCam និងសិស្សានុស្សចំនួន 20 នាក់ពីសាកលវិទ្យាល័យ Christian Temple បានចូលរួមគ្នាជាកម្លាំង នៅចុងសប្តាហ៍នេះ ធ្វើការរួមគ្នាដើម្បីបង្កើតការណែនាំសម្រាប់វគ្គសិក្សាចំណេះដឹងផ្នែកកុំព្យូទ័រ ដែលបំពាក់ដល់ស្រ្តីដើម្បីធ្វើយុទ្ធនាការ។
ពួកគេចំណាយពេលពេញមួយថ្ងៃជាមួយគ្នា ភ្ជាប់ទំនាក់ទំនង និងបង្កើតក្រុម និងធ្វើការងារ។ ចំណុចសំខាន់នៃថ្ងៃនេះគឺជាការធ្វើការជាមួយគ្នាក្នុងក្រុមតូចៗដែលបញ្ចូលជាមួយនឹងវគ្គបង្រៀនកុំព្យូទ័រ hackathon។ លើសពីនេះ ក្រុមផ្សេងៗគ្នាបានចែករំលែកបទពិសោធន៍ និងមេរៀនពីសកម្មភាពសេវាសហគមន៍ ហើយយើងឃើញថាពួកគេពិតជាបានជំរុញទឹកចិត្តគ្នាទៅវិញទៅមក។ មានរឿងមួយដែលពិតជាមានឥទ្ធិពល នោះគឺសេចក្តីសង្ឃឹម និងការលំបាកក្នុងការប្រមូលភ្នាក់ងារសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរវ័យក្មេង និងមានឆន្ទៈដើម្បីធ្វើការរួមគ្នា និងរកឱ្យឃើញមធ្យោបាយដែលពួកគេអាចបង្កើតឱ្យមានផលជះកាន់តែច្រើនសម្រាប់អនាគត។
វាគឺជាថ្ងៃមួយដែលពោរពេញទៅដោយការចងចាំ និងបទពិសោធន៍ ការបណ្តុះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ និងការផ្លាស់ប្តូរចំណេះដឹងពីសំណាក់អ្នកចូលរួម។ វាក៏មានភាពរីករាយផងដែរ សូរសំឡេងនៃព្រឹត្តិការណ៍ដែលយុវជនបានបង្កើតឡើង គឺបានបង្ហាញសាច់រឿងមួយនៃការចូលរួមចម្រុះវប្បធម៌ ការយកឈ្នះលើឧបស័ក្គភាសា (អរគុណដល់ Google Translate) និងការរៀនសូត្រពីរបៀបដែលទាំងអស់គ្នា យើងគឺកាន់តែឆ្លាត និងកាន់តែប្រកបដោយបញ្ញា។